Prawnicy

Strona Główna > Prawnicy

Marcin K. Piechocki, LL.M., M.Jur.

Marcin K. Piechocki, LL.M., M.Jur.

Adwokat

Specjalizujący się w prawie cywilnym, prawie nieruchomości, prawie europejskim, prawie handlowym i gospodarczym, a także prawie spółek.

Nicholas Richardson

Nicholas Richardson

Solicitor, Prawnik Zagraniczny, Of Counsel

Specjalizujący się w polskim i brytyjskim prawie cywilnym, prawie nieruchomości, prawie handlowym oraz prawie spółek

KAMIL KOZUBEK

KAMIL KOZUBEK

Prawnik

Aliquam eleifend maximus libero bibendum hendrerit. Sed diam dui, dictum vel mauris id, tincidunt gravida leo.

Marcin K. Piechocki, LL.M., M.Jur.

Marcin K. Piechocki – adwokat i członek Rady Adwokackiej w Warszawie i Hamburgu, jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników (International Bar Association) specjalizujący się w prawie cywilnym, prawie nieruchomości, prawie handlowym i gospodarczym, prawie spółek a także w prawie europejskim, sprawach transgranicznych I handle międzynarodowym . Zajmuje się również prowadzeniem procesów sądowych i arbitrażowych. Doradza z zakresu prawa angielskiego i niemieckiego.

Posiada 15-letnie międzynarodowe doświadczenie w obsłudze notowanych na giełdzie spółek Skarbu Państwa polskiego i holenderskiego Rządu, instytucji rządowych krajowych i zagranicznych, podmiotów gospodarczych z branży nieruchomościowej, transportowej, budowlanej, farmaceutycznej, spożywczej, a także firm zajmujących się handlem międzynarodowym w branży naftowej, spożywczej, chemicznej.

Członek Rady Adwokackiej w Warszawie i Hamburgu. Jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziałach Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii w Niemczech (LL.M., 2002) oraz Uniwersytetu w Oxfordzie (M.Jur. 2006). Ukończył adwokacki kurs arbitrażu międzynarodowego organizowany przez School of International Arbitration, Queen Mary University of London (2009).

W 2001 roku odbył staż w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu w gabinecie brytyjskiego sędziego Davida A. O. Edwarda. W latach 2001-2002 odbywał praktykę w niemieckiej kancelarii Johansson Rechstanwälte. W okresie od 2003-2004 roku i podczas aplikacji adwokackiej (2006-2009) oraz po jej ukończeniu i wpisaniu na listę adwokatów w 2009 roku pracował w renomowanych firmach prawniczych takich jak: Wardyński i Wspólnicy Sp.k., Hogan & Hartson, Squire Patton Boggs Krześniak sp.k., Magnusson, Richardson & Wspólnicy sp.k. oraz w kancelarii adwokackiej patrona adw. prof. Zbigniewa Banaszczyka i adw. Bartosza Grohmana. W latach 2014 – 2015 pełnił funkcję Doradcy Ministra Sprawiedliwości. Od 2016 roku jest członkiem Izby Adwokackiej w Hamburgu jako adwokat europejski. Mecenas Marcin Piechocki włada biegle językiem angielskim i niemieckim. Jest autorem publikacji z dziedziny prawa m.in. w Rzeczpospolitej. Wielokrotnie uczestniczył w Forum Ekonomicznym w Krynicy i w Katowicach oraz w Wrocław Global Forum organizowanym przez Atlantic Council. Był także uczestnikiem eventów Executive Club w Warszawie.

W ramach obsługi Klientów adwokat Marcin Piechocki współpracował z wiodącymi polskimi, angielskimi, niemieckimi, amerykańskimi, kanadyjskimi i chilijskimi kancelariami prawnymi.

Specjalizujący się w polskim i brytyjskim prawie cywilnym, prawie nieruchomości, prawie handlowym oraz prawie
spółek

Zobacz PUBLIKACJE Marcina K. Piechockiego

Nicholas Richardson, Of counsel

Solicitor, Prawnik Zagraniczny w Warszawie

Nicholas Richardson jest doświadczonym angielskim solicitorem i prawnikiem zagranicznym w Warszawie, członkiem the Law Society of England and Wales oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, specjalizującym się w polskim i brytyjskim prawie cywilnym, prawie nieruchomości, prawie handlowym oraz prawie spółek, posiadającym międzynarodowe doświadczenie w doradztwie i zarządzaniu dużymi projektami zdobytymi w Wielkiej Brytanii, Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce Zachodniej.

Doświadczenie prawne Nicholasa Richardsona obejmuje pełen zakres transakcji korporacyjnych i handlowych dot. prywatyzacji, fuzji i przejęć, wspólnych przedsięwzięć (joint ventures), kontraktów handlowych z jednej strony, transakcji dotyczących nieruchomości i międzynarodowymi umowami na dostawę gazu z drugiej. Nicholas jest znany ze swojego biznesowego podejścia do świadczenia usług prawnych i wnosi on zdrowy rozsądek jak i poczucie humoru nawet do najtrudniejszych negocjacji.

Absolwent prawa Uniwersytetu w Oksfordzie.

Nicholas Richardson odbywał aplikację solicitora w Hogan Lovells, następnie był radcą prawnym w Slaughter and May w Londynie po czym został lokalnym partnerem w Baker & McKenzie w Warszawie, zanim dołączył do Norton Rose jako partner założyciel warszawskiego biura firmy. Następnie założył własną firmę prawniczą w Warszawie.

Nicholas pracował dla wiodących kancelarii prawnych i prowadzi własną kancelarię prawniczą. Sprawował również funkcje jako nie wykonawczy członek zarządu spółek publicznych notowanych na brytyjskiej giełdzie papierów wartościowych AIM, co umożliwiło mu rozwinięcie wysoko cenione umiejętności biznesowego podejścia do świadczenia usług prawnych.

Zasiada w zarządach wielu spółek w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jest wiceprzewodniczącym Polsko – Brytyjskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Warszawie i od kilku lat jest jej członkiem zarządu, prowadząc wiele inicjatyw biznesowych, pracując wspólnie z brytyjskimi inwestorami w Polsce, w tym współorganizując wizyty ministrów rządu Wielkiej Brytanii, delegacji handlowych itp. .